شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶
ساخت تونل انحراف آب سد و نیروگاه خرسان سه پس از ٨ ماه تلاش مهندسان داخلی در (۱۹ شهریور ۱۳۹۲) به پایان رسید. عـملیات لاینینگ تونل انحرافی آب سد و نیروگاه خرسان سه به طول ٧٦٥ متر و قطر١٢ و نیم متر پایان رسیـد
ساخت تونل انحراف آب سد و نیروگاه خرسان سه پس از 8 ماه تلاش مهندسان داخلی به پایان رسید.
مجری طرح خرسان سه گفت: عـملیات لاینینگ تونل انحرافی آب سد و نیروگاه خرسان سه به طول 765 متر و قطر12 و نیم متر پایان رسیـد.
آقای شیروی افزود:این عملیات از دی ماه پارسال به وسیله 2 دستگاه قالب فلزی بتن ریزی270 درجه از دو جناح ورودی و خروجی آغاز شده بودکه با تلاش مهندسان زمان اجرایی هر قالب به طور متوسط به دو روز کاهش یافت.
وی گفت: کاهش زمان در اجرای بتن ریزی این طرح یک رکورد در صنعت سد سازی است . 
شیرودی افزود : هر روز یک مقطع 6 متری از تونل این سد ساخته می شد .
مجری طرح خرسان سه با تاکید بر ثبت حد نصاب بتن ریزی ماهیانه بیش از 5 هزار متر مکعبی در تونل انحراف خرسان سه گفت: پیش بینی می شود عملیات انحراف اب این طرح در پایان پاییز امسال اجرا شود.به گفته وی این تونل برای سیلاب 20ساله با دبی 2075 متر مکعب طراحی و ساخته شده است.
سد خرسان سه یک سد مخزنی بتنی دو قوسی نازک با ارتفاع 195 متر در فاصله 50 کیلومتری جنوب شهرستان لردگان در دست اجراست.
تولید هزار و 121 گیگاوات ساعت انرژی سالیانه ، کنـترل سیلاب های مخرب رودخانه ، افـزایش تولید انرژی و افزایش طول عمر سد های خرسان 1 و 2، و کارون 3، پرورش آبزیان ، ایــجاد جــاذبه های گردشگری و کاهش انتشار گاز های دی اکسید کربن از اهداف اجرای این طرح است.
طرح ملی سد و نیروگاه خرسان سه بر روی رودخانه خرسان در شهرستان لردگان و در 220 کیلومتری شهرکرد در حال ساخت است.
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۹
ارسال به دوستان